چشمهای شما نخستین عضو برای ارتباط با دنیا و اطرافیان میباشد. چشم‌های شما به اندازه پوست و یا حتی بیشتر نیاز به مراقبت دارد که گاهی توجه لازم را به آن نمیکنیم. در زیر مواردی که برای زیبایی چشمها باید مدنظر قرار دهیم آورده شده است. توجه به این نکات زیبایی و جوانی چشمان ما را حفظ خواهد کرد:

? نکته اول: ماسک ورقه‌های نازک خیار

استفاده از ورقه‌های خیار در #مراقبت‌های_چشمی یک اصل ثابت و تاثیر گذار است. این روش یکی از قدیمی ترین و تاثیر گذارترین روش‌های رسیدگی به #زیبایی چشم‌ها است. استفاده از این ماده طبیعی بسیار ساده، سایه تیره رنگ اطراف چشم‌ها را در بلند مدت کمرنگ خواهد کرد. علاوه بر روشن کردن پوست اطراف چشم، این میوه خوش طعم، یک آب‌رسان و مرطوب کننده قوی نیز هست. کافیست روزانه، خیار را به صورت حلقه حلقه برش زده و حدود پانزده تا بیست دقیقه روی چشم‌های خود قرار دهید. این روش در کمتر از سی دقیقه تأثیر خود را به شما نشان خواهد داد.

? نکته دوم: مصرف #ویتامین_A و #ویتامین_C

یکی از مهمترین عوامل موثر در سلامت کلی چشم‌ها، مصرف مواد غذایی مناسب است. بدن شما برای دستیابی به سلامت در هر بخش، نیازمند مواد غذایی خاص خود است. وقتی صحبت از #چشم و #زیبایی و سلامت آن به میان می‌آید بدن به ویتامین‌های Aو C نیاز پیدا می‌کند. استفاده از مقداری هویج در رژیم غذایی روزانه نه تنها سلامت چشم‌های شما را تضمین می‌کند بلکه درخشش طبیعی و بدون دردسری را هم برای پوستتان به همراه خواهد داشت. برای تامین ویتامین C مورد نیاز بدن نیز می‌توانید از تمامی انواع مرکبات و یا جالب‌تر از آن از فلفل دلمه‌ای استفاده کنید. راحت‌ترین راه برای تأمین سلامت چشم‌ها و البته سایر بخش‌ها بدن، داشتن رژیم غذایی سالم و تأمین ویتامین‌های مورد نیاز بدن است.

 

? نکته سوم: نوشیدن آب و دمنوش‌های گیاهی

آبرسانی درست به بدن یکی از کلیدهای سلامتی است. این روش نه تنها در پوست و تمامی اعضای حیاتی بدن نمود پیدا می‌کند، بلکه سلامت چشم‌های شما را نیز تضمین می‌کند. برای استفاده از این روش نیازی نیست که هر روز هشت لیوان آب سرد بنوشید. جایگزین کردن دمنوش‌های گیاهی نیز در این روش کاربرد زیادی خواهد داشت. استفاده از این دمنوش‌ها می‌تواند تا حدود بسیار زیادی شما را از شر حلقه‌های تیره دور چشم‌هایتان خلاص کند.

? نکته چهارم : کمپرس با چای کیسه‌ای

اگر احساس تورم در پلک‌های خود دارید، یک راه بسیار ساده و خانگی می‌تواند مشکل شما را برطرف کند. برش‌های خیار و کمپرس چشم‌ها با چای کیسه‌ای سرد شده می‌تواند تأثیر چشم گیری بر روی از بین رفتن تورم چشم‌های شما داشته باشد. این روش علاوه بر این مشکل، مشکل سیاهی دور چشم را نیز بهبود می‌بخشد.

 

 

 

منبع:

http://www.skyniceland.com/beauty-guides/5-skincare-tips-for-beautiful-eyes