با مصرف ویتامین ها و بدون استفاده از لنزهای تماسی می توانید بینایی خود را تقویت کنید؟؟

اگرچه درمان قطعي براي برخی اختلالات چشمي مانند آستیگماتیسم وجود ندارد اما بدون استفاده از لنز يا عينک، مي توان بينايي را تقويت کرد تا بهتر ديد. اما چگونه؟ با مصرف ويتامين ها، مواد مغذي خوب و انجام ورزش هاي مفيد براي چشم اين امر محقق مي شود.

 

ویتامین A

ویتامین A از جمله ویتامین های مفید برای تقویت بینایی و آستیگماتیسم چشم است. منبع طبیعی این ویتامین سبزیجات برگ سبز (مانند اسفناج)، سیب زمینی، هویج و کدو هستند. داشتن یک رژیم غذایی غنی از سبزیجات به شما این اطمینان را می دهد که نیاز طبیعی بدن به ویتامین A تامین شده است. به منظور بهبود آستیگماتیسم چشم بایستی سبزیجات بیشتری استفاده کنید. در صورت نیاز مصرف مکمل نیز توصیه می شود. مکمل ها تا زمانی که شما نسبت به میزان مصرف ویتامین آگاهی لازم را پیدا کنید، گزینه مناسبی هستند. قبل از صرف این مکمل ها، با مشورت پزشک متخصص از نوع و میزان آن آگاهی پیدا کنید.


ویتامین B:

ویتامین B گزینه مناسبی برای درمان آستیگماتیسم چشم است. منابع غذایی حاوی پروتئین از جمله گوشت و در صورتی که سبزیجات را ترجیح می دهید، آووکادو سرشار از ویتامین B است. ماهی سالمون، ماهی قزل آلا و دیگر انواع ماهی ها، گوشت گاو، گوشت مرغ، گوشت گوسفند، تخم مرغ و فراورده های لبنی منابع غنی از پروتئین و ویتامین B هستند. در صورت نیاز و با مشورت پزشک متخصص مصرف مکمل نیز توصیه می شود.


ويتامين C:

آیا مرکبات را در برنامه غذایی خود گنجانده اید؟ ويتامين C، از جمله ویتامین های مفید برای درمان آستیگماتیسم چشم است. در صورتی که قصد مصرف مکمل ها را ندارید، از گنجاندن پرتقال، سبزیجات، فلفل و میوه ها (مانند توت فرنگی) در وعده های غذایی خود اطمینان حاصل کنید.


ویتامینهای دیگر:

روی، منیزیم و کلسیم مواد مغذی دیگری هستند که در جهت تقویت بینایی و درمان آستیگماتیسم چشم مفید هستند. لوبیا و مرغ سرشار از روی، دانه کدو تنبل، سویا، لوبیا، دانه آفتابگردان و ماهی سرشار از منیزیم و لوبیا چشم بلبلی، ماست، پنیر، شیر و دیگر محصولات لبنی سرشار از کلسیم هستند.

منبع

http://www.rebuildyourvision.com/blog/vision-conditions/astigmatism/best-eye-vitamins-for-astigmatism/