Search
Close this search box.
ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یکی از روش های جراحی برای رسیدن به فرم ایده آل شکم می باشد. امروزه بسیاری از افراد به دنبال داشتن اندام عضلانی بدون پوست و یا چربی‌های افتاده هستند. با توجه به آن که روزبه‌روز علم پزشکی در حال توسعه و پیشرفت می‌باشد، به راحتی می‌تواند به این دسته از افراد کمک کند و آن‌ها را سریع‌تر به هدفی که در ذهن دارند برساند. ابدومینوپلاستی در حقیقت یکی از نوین‌ترین روش‌هایی است که با هدف داشتن شکمی سفت و عضلانی انجام می‌شود. در ادامه شما را با این عمل جراحی زیبایی بیشتر آشنا خواهیم کرد.

دلایل انجام ابدومینوپلاستی

پوست ناحیه شکمی به دلیل حساسیت بسیار بالایی که دارد می‌تواند به مرور زمان خاصیت کشسانی و ارتجاعی خود را از دست بدهد و یا بافت‌های هم بند آن ضعیف شوند. امروزه افرادی که به دنبال عمل ابدومینوپلاستی هستند به دلیل داشتن پوست شل شکمی، افتاده و به همراه چین و چروک به سراغ این عمل جراحی می‌روند تا بتوانند شکم خود را سفت کنند و اندام زیباتری داشته باشند. برخی از شایع‌ترین دلایل انجام این عمل زیبایی به شرح زیر می‌باشد:

 • بارداری: خانم‌هایی که تا به امروز بارداری و یا بارداری چندقلویی را تجربه کرده‌اند بدون شک با پوشت اضافی شکم و افتاده شدن شکم مواجه خواهند شد. این پوست اضافه در ناحیه شکم را نمی‌توان به راحتی با ورزش‌های سنگین و رژیم غذایی از بین برد. در نتیجه یکی از بهترین روش‌هایی که شما می‌توانید به اندام ایده آل خود بعد از تجربه بارداری برسید انجام عمل ابدومینوپلاستی می‌باشد.
 • کاهش وزن قابل توجه: بسیاری از افراد با رژیم غذایی و یا ورزش توانسته‌اند میزان قابل توجهی از اضافه وزن خود را از بین ببرند. بعد از کاهش وزن شدید این دسته از افراد با پوست شل و آویزان شکمی مواجه خواهند شد. عمل ابدومینوپلاستی می‌تواند به راحتی این مشکل را برای افراد برطرف کند.
 • افزایش سن: همان طور که در بالاتر نیز به این موضوع اشاره کردیم با افزایش سن عضلات شکمی ضعیف خواهند شد و پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست خواهد داد. این امر باعث بروز افتادگی شکمی می‌شود که تنها عمل ابدومینوپلاستی می‌تواند آن را درمان کند.
 • جراحی قبلی شکم:  افرادی که در گذشته عمل جراحی شکمی اعم از سزارین و.. را انجام داده‌اند می‌توانند با استفاده از عمل ابدومینوپلاستی جای اسکار و بخیه باقی مانده از عمل‌های قبلی را به راحتی از بین ببرند.
 • عوامل ژنتیکی: در بسیاری از افراد دیده شده است که به دلیل ژنتیکی شکم آن‌ها چربی اضافه دارد و شکمی شل با پوست اضافه‌ای دارند. این دسته از افرا می‌توانند با این عمل زیبایی مشکل خود را به راحتی برطرف کنند.
بعد از ابدو

ابدومینوپلاستی چقدر طول می‌کشد؟

روند انجام این عمل جراحی به این صورت خواهد بود که پزشک دو برش را بر روی بدن متقاضی ایجاد خواهد کرد. برش‌های ایجاد شده بر روی شکم متقاضی با توجه به تکنیکی که این عمل جراحی انجام می‌شود تعیین خواهد شد. به صورت کلی می‌توان گفت بعد از اتمام جراحی و ایجاد پانسمان بر روی بخیه‌ها حدود 2 الی 5 ساعت با توجه به میزان چربی اضافه عمل ابدومینوپلاستی طول خواهد کشید. به این نکته توجه داشته باشید بعد از عمل ابدومینوپلاستی بیمار باید یک شب در بیمارستان بستری شود. مدت زمان بستری شدن وی در بیمارستان با توجه به شرایط عمومی وی تعیین می‌شود.

در مورد پیکرتراشی بیشتر بدانید.

چه کسانی می‌توانند ابدومینوپلاستی انجام دهند

این عمل زیبایی برای افرادی که اضافه وزن دارند و یا به دلایل دیگری اعم از زایمان، تغییرات هورمونی، افزایش سن، مصرف بیش از حد الکل و… سایز و ظاهر شکم خود را از دست داده‌اند و از آن رضایت کافی را ندارند مناسب خواهد بود. علاوه بر این موضوع این عمل زیبایی برای افرادی پیشنهاد می‌شود که نتوانند با رژیم غذایی و یا ورزش کردن به اندام ایده آل خود برسند.

به این نکته توجه داشته باشید این روش عمل جراحی با هدف کاهش وزن انجام نمی‌شود؛ بلکه برای ایجاد فرم مناسب شکمی انجام خواهد شد. خانم‌هایی که قصد بارداری دارند بهتر است عمل ابدومینوپلاستی را بعد از زایمان خود انجام دهند. علاوه بر این موضوع افرادی که قصد دارند این عمل را انجام دهند باید به یک وزن ثابت رسیده باشند.

به صورت کلی می‌توان گفت عمل ابدومینوپلاستی برای افراد زیر مناسب خواهد بود:

 • افرادی که کاهش وزن شدید داشته‌اند و به همین دلیل پوست شکم آن‌ها شل شده است
 • افرادی که بعد از 6 ماه از کاهش وزن خود نتوانسته‌اند وزن خود را ثابت نگه دارند و به بدن ایده آل خود برسند
 • افرادی که بعد از انجام عمل‌های شکمی اعم از سزارین از شکم خود رضایت کافی را ندارند
 • افرادی که از سلامت عمومی برخوردا هستند
 • افرادی که قصد دارند جای بخیه و دیگر زخم‌های بر روی شکم خود را از بین ببرند.

در مورد کاشت ابرو بیشتر بدانید.

رویه انجام ابدومینوپلاستی

عمل ابدومینوپلاستی مانند دیگر عمل‌های زیبایی دارای رویه منحصر به فرد خود می‌باشد. در ادامه قصد داریم پروسه انجام این عمل جراحی را برای شما شرح دهیم:

 • بیهوشی: برای شروع انجام عمل ابدومینوپلاستی متقاضی باید وارد فاز بیهوشی عمومی شود. به دلیل پزشک با استفاده از آرام‌بخش و یا بی حسی موضعی این کار را انجام می‌دهد. بعد از گذشت چند دقیقه بیمار بیهوش خواهد شد. به این نکته توجه داشته باشید در این نوع عمل جراحی، جراح از بیهوشی عمومی استفاده خواهد کرد. این در حالی است که اگر متقاضی به بیهوشی حساسیت داشته باشد پزشک باید از بی حسی موضعی استفاده کند.
 • ایجاد برش: بعد از بیهوشی کامل متقاضی، جراح در برخی از نواحی شکم وی برش‌هایی را ایجاد خواهد کرد تا بتواند به بافت عضلانی و چربی‌های شکمی دسترسی پیدا کند. برش‌های ایجاد شده با توجه به نوع ابدومینوپلاستی تعیین خواهد شد. در برخی از موارد این برش سراسری از یک سر ران تا سر دیگر خواهد بود و در برخی موارد دیگر این برش تا پشت کمر و پهلو ادامه پیدا می‌کند.
 • برداشتن چربی‌ها: در این روش جراح باید با استفاده از لیپوساکشن چربی‌های اضافه ناحیه شکمی و اطراف ناف را برداشت کند. میزان برداشت چربی با توجه به تشخیص پزشک انجام می‌شود.
 • جمع کردن عضلات رکتوس: بعد از برداشت چربی‌های اضافه جراح باید با استفاده از پلیسه و یا بخیه زدن عضلات دیواره شکمی را به یکدیگر نزدیک‌تر کند. این مرحله یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مراحل در روند ابدومینوپلاستی به شمار می‌رود. در این مرحله شل شدگی و افتادگی بافت عضلات شکمی اصلاح خواهد شد و فرد به فرم بدنی ایده آل خود می‌رسد.
 • برداشتن پوست اضافی: در صورتی که متقاضی این روش را به دلیل افتادگی پوست شکم خود انجام داده باشد، جراح باید پوست‌های اضافی بخش تحتانی شکم متقاضی را نیز برش دهد و پوست اضافه را برداشت کند. بعد از برداشت پوست اضافه باید باقی مانده پوست را به سمت پایین بکشد تا بتواند چروک‌های ناحیه بین قسمت شرمگاهی و ناف را به صورت کامل از بین ببرد.
 • بستن پوست: بعد از اتمام تمامی مراحل بالا نوبت آن رسیده است که پوست متقاضی بسته شود. جراح باید با استفاده از گره، بخیه و یا چسب پوستی برش‌های ایجاد شده را از بین ببرد.
مزایای ابدومینوپلاستی

در مورد جراحی بینی بیشتر بدانید.

کلام آخر

اگر مایل به انجام ابدومینوپلاستی هستید و به دنبال بهترین جراح در تهران هستید، ما به شما دکتر کرامت الله ترابی را پیشنهاد می کنیم، ایشان با سالها تجربه و صدها عمل زیبایی شکم یکی از بهترین پزشکان در حوزه زیبایی در تهران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط