Search
Close this search box.
انواع جراحی زیبایی سینه

انواع جراحی زیبایی سینه

انواع جراحی زیبایی سینه با اهداف بسیار متنوعی اعم از افزایش سایز سینه، کاهش سایز سینه، متقارن کردن سینه‌ها و… انجام می‌شود. به صورت کلی این عمل زیبایی برای افرادی مناسب است که از وضعیت فیزیکی سینه‌های خود رضایت کافی را ندارند. به این نکته توجه داشته باشید در تمامی انواع جراحی سینه تمامی اعصاب موجود در سینه و نوک آن حفظ خواهد شد و هیچ آسیبی به عصب‌های موجود وارد نمی‌شود. علاوه بر این موضوع برای بسیاری از افراد این سؤال به وجود آمده است که با عمل جراحی سینه دیگر نمی‌توان شیردهی را تجربه کرد؟ بهتر است بدانید در انواع این جراحی زیبایی شریان‌های تولید شیر حفظ خواهند شد. در نتیجه بدون نگرانی می‌توانید سینه‌های خود را به فرم دلخواه برسانید.

انواع روش های جراحی زیبایی سینه

انواع روش های جراحی زیبایی سینه

همان طور که در بالاتر به این نکته اشاره شد جراحی‌های سینه با اهداف بسیار متنوعی اعم از بزرگ کردن سینه‌ها، کوچک کردن سینه و… انجام می‌شود. به صورت کلی انواع جراحی سینه به شرح زیر می‌باشند:

  • جراحی پروتز سینه: یکی از محبوب‌ترین عمل‌های سینه بین انواع جراحی سینه بزرگ کردن سینه با پروتز می‌باشد. این عمل به دلایل متنوعی انجام خواهد شد. در برخی از موارد سینه‌ها توانایی رشد کافی را ندارند و کوچک باقی می‌مانند. در برخی از موارد به دلیل بروز ناهنجاری‌های مختلف اعم از عدم تقارن بین سینه‌ها، افتاده شدن سینه‌ها به دلیل افزایش سن و… این عمل جراحی انجام خواهد شد. در این روش جراحی ایمپلنت‌هایی بر روی عضله‌های سینه و یا در زیر آن قرار داده می‌شود. به صورت کلی دو نوع ایمپلنت برای پروتز سینه به وجود آمده است. این عمل جراحی با با محلول آب نمک که به آن سالین گفته می‌شود انجام می‌شود و یا با استفاده از ژل سیلیکون. امروزه جراحان بیشتر از ایمپلنت‌هایی که سالین هستند استفاده می‌کنند؛ زیرا مزیت بیشتری نسبت به ژل سیلیکونی دارند و عارضه کمتری را نیز به جای خواهند گذاشت.
  • تزریق چربی به پستان: از دیگر انواع جراحی سینه می‌توان به تزریق چربی به سینه اشاره کرد. یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های این عمل جراحی برای بزرگ کردن سینه‌ها این است که در این روش به هیچ عنوان برشی ایجاد نخواهد شد. البته به این نکته توجه داشته باشید تنها افرادی می‌تواند به سراغ این عمل زیبایی بروند که فرم ذخیره چربی مناسبی داشته باشند.
  • کوچک کردن سینه‌ها و یا ماموپلاستی: برخی از بانوان از بزرگ بودن بیش از حد سینه‌های خود و نامتناسب بودن آن‌ها بسیار رنج می‌برند. بزرگ بودن سینه‌ها می‌تواند مشکلات متنوعی اعم از سینه درد، کردن درد، خارش و حساسیت‌های پوستی را به همراه داشته باشد. در چنین مواردی فرد می‌تواند با عمل کوچک کردن سینه‌های خود این مشکل را برطرف کند. این عمل زیبایی که به ماموپلاستی نیز مشهور شده است، بافت‌های اضافه سینه اعم از چربی و پوست اضافه را برداشت می‌کند و نوک سینه‌ها کمی به سمت بالا هدایت می‌شود تا سینه‌ها ظاهری بهتر به دست آورند.
  • لیفت سینه یا ماستوپکسی: از دیگر عمل‌های زیبایی سینه می‌توان به لیفت سینه و یا ماستوپکسی اشاره کرد. شل بودن سینه‌ها و یا افتاده بودن آن‌ها در بسیاری از بانوان دیده شده است. این دسته از افراد می‌توانند با جراحی سینه این مشکل را به راحتی برطرف کنند. در این روش جراحی، جراح پوست اضافه سینه را برداشت می‌کند و بافت اطراف سینه را به سمت بالا می‌کشد. این امر باعث می‌شود که سینه‌ها خوش فرم تر دیده شوند.
  • جراحی بازسازی سینه: برخی از خانم‌ها ممکن است به دلیل داشتن سطران سینه جراحی ماستکتومی را انجام دهند. در این روش جراحی پستان‌ها به صورت کامل برداشته خواهند شد. در چنین شرایط فرد می‌تواند به سراغ جراحی بازسازی سینه‌های خود برود تا بتواند فرم طبیعی سینه‌های خود را دوباره بازگرداند. در این روش جراحی سینه ظاهر، کانتور، حجم سینه‌های متقاضی و حتی هاله دور نوک سینه بازسازی خواهد شد. لازم به ذکر است این روش درمانی به هیچ عنوان تأثیری بر روی عود کردن سطران سینه نخواهد داشت.
  • جراحی ترمیمی سینه : همان طور که در بالاتر به این نکته اشاره کردیم یکی از انواع جراحی سینه، پروتز سینه می‌باشد. پروتز سینه هر چه ماندگاری بالاتری داشته باشد باز در آینده فرد باید به سراغ ترمیم آن برود. جراحی ترمیم سینه شامل برداشت و تعویض پروتز سینه خواهد بود. هدف اصلی جراحی ترمیمی سینه در حقیقت تغییر اندازه، تغییر فرم پروتز سینه و یا اصلاح مشکلاتی که در عمل زیبایی قبلی بوده است انجام می‌شود.
  • کوچک کردن سینه در مردان: ژنیکوماستی یکی از عارضه‌هایی است که در برخی از آقایان مشاهده شده است. در این عارضه آقا با رشد بیش از حد سینه‌های خود مواجه خواهد شد. یکی از روش‌های جراحی سینه می‌توان به کوچک کردن سینه در مردان اشاره کرد. این عمل جراحی برای مردانی مناسب است که از ظاهر قفسه سینه خود رضایت کافی را ندارند. در برخی از موارد در صورتی که مردان کاهش وزن بسیار شدیدی را داشته باشند ممکن است با پوست اضافه در ناحیه سینه‌های خود روبه‌رو شوند. عمل زیبایی سینه برای آقایان می‌تواند این پوست اضافه را به صورت کامل برداشت کند. به صورت کلی می‌توان گفت جراحی سینه در آقایان با هدف برداشت چربی‌های اضافه و بافت غده‌ای سینه انجام می‌شود. نتیجه این عمل جراحی داشتن قفسه سینه صاف و سفت می‌باشد.

در مورد جراحی بینی بیشتر بدانید.

بیشتر بخوانید: بهترین جراح پیکر تراشی در تهران

روش های جراحی سینه

در مورد پیکرتراشی و کاشت ابرو بیشتر بدانید.

کلام آخر

در این مقاله در مورد انواع جراحی زیبایی سینه توضیح داده شد، امیدوارم که این مقاله مفید واقع شود و بتوانید با توجه به نیازتان جراحی مناسب خود را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط