Search
Close this search box.
جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

در جراحی بینی استخوانی، بسیاری از عیوب و انحرافاتی که در بینی وجود دارد رفع می‌شود. بینی یکی از بخش‌های مهم و اصلی در صورت بیمار است و تأثیرات بسیار گسترده‌ای در افزایش جذابیت چهره ایجاد می‌کند. بسیاری از افرادی که قصد جراحی بینی دارد از انحراف و قوز بینی خود احساس نارضایتی دارند. در این موارد تشخیص بسیاری از پزشکان بر انجام جراحی بينی استخوانی است. بسیاری از افرادی که از سلامت جسمانی مناسبی برخوردار هستند می‌تواند به کمک مشورت‌ با پزشک زیبایی خود نسبت به انجام این عمل اقدام کنند.

جراحی بینی استخوانی چیست؟

یکی از روش‌های تغییر فرم در بینی، انجام جراحی بینی استخوانی است. این جراحی‌ می‌تواند اندازه بینی را کاهش دهد و افتادگی نوک آن را از بین ببرد. این عمل از طریق روش‌های مختلفی انجام می‌شود و پزشک با بررسی و ارزیابی بینی افراد روش‌های مناسب برای انجام جراحی را در نظر می‌گیرد.

این عمل علاوه‌ بر ایجاد زیبایی در چهره و رفع انحرافات بینی، بر عملکرد تنفسی و مشکلاتی ناشی از آن نیز تأثیرات مطلوبی ایجاد می‌کند و جنبه درمانی دارد. انجام این عمل نسبت یه سایر جراحی‌های دیگر ساده‌تر است و پزشک برای ایجاد تغییرات بیشتر در بینی توانایی بیشتری خواهد داشت. اگر قصد دارید جراحی بینی از نوع استخوانی انجام دهید و به‌دنبال یافتن اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، تا پایان مقاله با ما همراه باشید. در ادامه به نکاتی درخصوص چگونگی فرآیند عمل بینی استخوانی و مشاوره‌های لازم برای انجام آن اشاره خواهیم کرد.

این جراحی علاوه‌بر کوچک کردن بینی، باعث رفع پولیپ و گرفتگی در این ناحیه می‌شود. پزشک به کمک تکنیک‌های مختلف این جراحی را برای بیماران کاندید انجام می‌دهد. بسیاری انحرافات بینی در این عمل ازبین می‌رود و افراد می‌توانند با انجام این جراحی مشکلات مربوط به قوز بینی را برطرف کنند.

بیشتر افرادی که دارای زاویه بینی نامتقارن هستند، به کمک این جراحی می‌توانند مشکلات مربوط به آن را رفع کنند. این جراحی تورم کمتری را در ناحیه بینی ایجاد می‌کند و مطابق با اصول زیبایی‌شناختی می‌تواند عیوب ناشی از مشکلات ظاهری بینی را در چهره افراد را برطرف سازد.

بینی استخوانی

بیشتر بدانید: جراحی بینی گوشتی

ویژگیهای جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی دارای برخی ویژگی‌های مهم و خاص است که در صورت انجام، بسیاری از آن‌ها بر ظاهر بینی بیماران قابل مشاهده خواهد بود. در ادامه به برخی از ویژگی‌های اصلی این جراحی اشاره خواهیم کرد:

 • این جراحی باعث برطرف‌سازی عیوب ساختاری بینی می‌شود.
 • جراحی بينی استخوانی، پل بینی یا استخوان آن را باریک می‌کند.
 • در این جراحی میزان تورم کمتر خواهد بود.
 • به کمک این جراحی بسیاری از مشکلات مربوط به بخش‌های تنفسی ازبین می‌روند و باعث ایجاد فضای مناسب در مسیر تنفس افراد می‌شود.
 • جراحی بینی استخوانی می‌تواند باعث برطرف‌سازی گرفتگی و پولیپ بینی در افراد شود.
 • میزان چربی در زیر پوست بینی استخوانی کمتر خواهد بود که در نتیحه باعث عدم نیاز به تزریق استروئید می‌شود.
 • ممکن است تغییرات ابتدایی این جراحی کم باشد اما در پایان نتایج موثری را برای بیمار ایجاد می‌کند.
 • این جراحی می‌تواند میان اعضای مختلف صورت تعادل کافی ایجاد کند.

بیشتر بدانید: انواع جراحی زیبایی سینه

جراحی بینی استخوانی برای چه کسانی مناسب است؟

 • برای انجام جراحی بینی با فرم استخوانی لازم است که پس از تشخیص پزشک این موضوع به‌طور کامل مشخص شود که بیمار گزینه مناسبی برای این جراحی باشد.
 • افرادی که دارای برخی مشکلات تروماتیک در بینی هستند و قصد دارند فرم بینی خود را اصلاح کنند.
 • افرادی که از وجود قوز یا انحراف بینی ناراضی هستند و به‌دنبال رفع آن می‌باشند.
 • افرادی که قصد دارند اندازه بینی خود را تغییر بدهند و آن را مطابق با اصول زیبایی‌شناختی جراحی کنند.
 • کسانی که دارای سلامت جسمانی مناسبی هستند.
 • افرادی که از دارو‌های رقیق‌کننده خون استفاده نمی‌کنند.
 • افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند و مشکلات قلبی رنج می‌برند باید برای انجام جراحی بینی با پزشک خود مشورت نمایند.

بیشتر بخوانید: ابدومینوپلاستی

مشاوره جراحی بینی استخوانی

لازم است که بیماران قبل از انجام جراحی بینی استخوانی با پزشک خود در این باره مشورت کنند. پزشک با بررسی سوابق بیمار و داروهایی که مصرف می ‌کند وضعیت او را برای انجام این عمل مورد ارزیابی قرار می‌دهد. در مرحله مشاوره، فرم بینی بیمار و میزان انحرافات این ناحیه بررسی خواهد شد. پزشک برای انجام این عمل از تکنیک‌های مختلفی استفاده می‌کند و معمولاً درخصوص روش انجام آن در مرحله مشاوره گفت‌وگو خواهد شد.

بسیاری از ویژگی‌ها و نتایج احتمالی این جراحی در مرحله مشاوره به بیمار اطلاع داده‌ می‌شود تا بیمار بتواند با یک دید کلی رضایت خود را مبنی بر انجام این عمل اعلام کند. برخی از ویژگی‌های مهم همچون سن، جنسیت و میزان مشکل بینی در هنگام مشاهده مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و پس از تشخیص پزشک برای اینکه بیمار کاندید مناسبی برای جراحی است، عمل جراحی بينی استخوانی انجام می‌شود.

عمل بینی استخوانی

رویه انجام جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی دارای مراحل مختلفی است که برای ایجاد نتیجه مناسب باید هر یک از بخش‌های این مراحل به صورت کامل و با دقت بسیار بالایی انجام شود. در ادامه رویه انجام عمل بینی استخوانی را برای شما شرح می‌دهیم:

 • جراحی باز بینی استخوانی: در روش جراحی بینی باز روی پل بینی در ناحیه میانی دو سوراخ آن یک برش ایجاد می‌شود. پس از جدا‌کردن پوست بینی، تغییرات لازم برای رفع عیوب مربوط به این ناحیه صورت می‌گیرد. در این روش سوراخ‌های بینی به‌طور کامل قرینه می‌شوند و پزشک بهتر می‌تواند برای ایجاد تغییرات موثر در این ناحیه عمل کند. بسیاری از پزشکان که در این زمینه از تجارب بسیار بالایی برخوردار هستند، توانسته‌اند نتایج درخشانی را برای بیمار به ارمغان بیاورند.
 • جراحی بسته بینی استخوانی: در این روش بدون ایجاد برش روی بینی، جراحی انجام می‌شود. در عمل بسته پوست بینی در جهت بالا نگه‌داشته می‌شود و سپس با استفاده از ابزار‌های خاصی این جراحی صورت می‌گیرد. در این روش، تغییراتی که بسیار چشمگیر باشد ایجاد نخواهد شد اما عدم ایجاد برش روی بینی جزء مزیت‌های مهم آن به‌شمار می‌رود.

نتیجه گیری

جراحی بینی استخوانی یکی از روش‌های موثر برای رفع انحرافات بینی و مشکلات تنفسی است. این جراحی‌ با ازبین بردن قوز بینی و رفع گرفتگی‌های این ناحیه می‌تواند بسیاری از مشکلات بیماران را در این زمینه برطرف کند. این عمل با دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته ایجاد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط