Search
Close this search box.
عمل بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی

یکی از رایج ترین نوع عمل های جراحی بینی، عمل بینی نیمه فانتزی است که در بین خانم ها از محبوبیت بالایی برخوردار است. این عمل با هدف تغییر شکل بینی و ظاهری ایده آل و استاندارد برای آن به وجود آمده است. تفاوت در سلیقه افراد و گرایش های مختلف باعث به وجود آمدن این مدل ها در جراحی بینی شده است.

جراحی-بینی-نیمه-فانتزی

مدل بینی نیمه فانتزی هم ما بین مدل طبیعی و فانتزی است. در این مطلب با ما همراه باشید تا در مورد این عمل جراحی بیشتر توضیح دهیم و شما را با ویژگی های آن آشنا کنیم.

ویژگی های بینی نیمه فانتزی

در جراحی ای که برای بینی نیمه فانتزی صورت می گیرد، ظاهر بینی به خوبی حفظ می شود. در عین حال جراح هم شکل و اندازه بینی را دقیقا متناسب با سایر اجزای صورت تغییر می دهد. نوک بینی از حالت معمول و طبیعی کمی به سمت بالا می رود و قوس بینی هم کمی بیشتر می شود. حد فاصل لب بالایی با نوک بینی هم بین زاویه 90 درجه الی 105 درجه خواهد بود.

نکته ای که در این جراحی وجود دارد این است که تغییرات بینی کاملا مطابق با سایر اجزای صورت انجام می شود. یعنی پزشک جراح در این نوع عمل بینی، هیچ گاه بینی را از حد خاصی کوچک تر و یا سر بالاتر نمی کند. ظاهر بینی در عمل بینی نیمه فانتزی بسیار زیبا است و حالت طبیعی و فانتزی را با هم دارد؛ از این رو بسیار مورد توجه افراد به خصوص خانم ها قرار گرفته است.

کاندیدای مناسب عمل بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی به صورت نیمه فانتزی با این هدف انجام می شود که ایرادات ظاهری رفع شده و بینی در حالتی که ظاهر طبیعی خود را حفظ می کند، دچار تغییرات جزئی هم شود. معمولا افرادی که به دنبال این هستند که بینی خوش فرم تری داشته باشند اما چهره آن ها مصنوعی و عروسکی نشود، بینی نیمه فانتزی را انتخاب می کنند.

کاندیدای-مناسب-عمل-بینی-نیمه-فانتزی

البته این موضوع فقط به سلیقه فرد بستگی ندارد. پوست اطراف بینی، فرم استخوان بینی، غضروف بینی و غیره عوامل تاثیر گذار در انتخاب این بینی هستند. به همین دلیل جراحی بینی نیمه فانتزی را نمی توان به همه افراد پیشنهاد داد. بهترین کاندیدا برای این عمل، افرادی هستند که غضروف بینی محکم با پوست نازکی دارند.

کاندیدای نامناسب جراحی بینی نیمه فانتزی

افرادی که پوست بینی آن ها ضخیم است و غضروف نازکی دارند، به هیچ وجه نمی توانند کاندیدای مناسبی برای این عمل باشند. با توجه به این که در این جراحی اندازه بینی و قوس آن ها نسبتا زیاد است، پیشنهاد می کنیم آقایان به سمت بینی های نیمه فانتزی نروند.

البته که به هر حال این موضوع به خواست و سلیقه افراد بستگی دارد.

اقدامات قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی

قبل از تعیین وقت برای عمل بینی نیمه فانتزی، مراجعه کننده باید در طی جلسات متعددی توسط پزشک متخصص معاینه شود و مورد بررسی قرار بگیرد. در این جلسات موضوعات زیر مورد بررسی قرار می گیرند.

بررسی سابقه پزشکی

اولین سوال پزشک از مراجعه کننده در مورد هدف و انگیزه این عمل است. پزشک همچنین در مورد سابقه پزشکی بیمار همچون انسداد یا انحراف بینی، جراحی و داروهای مصرفی پرسش هایی دارد. اگر هم بیمار به اختلالات خون ریزی مانند بیماری هموفیلی مبتلا است، باید همان ابتدا به پزشک خود اطلاع دهد. چرا که ممکن است کاندیدای مناسبی برای این عمل نباشد.

معاینه بدنی

پزشک بعد از پرسیدن پرسش های قبلی به معاینه بینی بیمار می پردازد. جراح ابتدا پوست، ساختار داخلی و خارجی بینی را با دقت بررسی می کند. با این معاینه پزشک متوجه خواهد شد که چه تغییراتی باید روی بینی اعمال شود. ضخامت پوست یا قدرت غضروف در انتهای بینی روی نتیجه نهایی تاثیر زیادی می گذارد و نشان می دهد که بیمار کاندیدای چه نوع عمل بینی است. از جمله بررسی های دیگری که در این رابطه صورت می گیرد، آزمایش خون، نوار قلب و تنفس سنجی و عکس برداری از زوایای مختلف بینی است.

نحوه انجام جراحی بینی نیمه فانتزی

عمل بینی نیمه فانتزی هم مانند سایر عمل های بینی، هم به صورت باز و هم به صورت بسته انجام می شود. این که کدام یک از روش ها برای هر یک از بیماران انجام شود، به تشخیص پزشک و همچنین شرایط بینی بیمار بستگی دارد. در روش عمل باز، پزشک علاوه بر این که در داخل سوراخ بینی برش و شکاف هایی ایجاد می کند، یک شکاف ظریف هم در ناحیه کلوملا یا همان پوست مابین حفره های بینی بیمار ایجاد می کند.

نحوه-انجام-جراحی-بینی-نیمه-فانتزی

اما در روش جراحی بسته تمام برش ها و شکاف ها داخل سوراخ های بینی انجام می گیرد و اصلاحات بینی هم در این زمان برطرف می شود. در این روش هیچ نیازی به ایجاد شکاف در بخش خارجی بینی نیست، به همین دلیل دسترسی به کل ساختار بینی کمی دارای محدودیت است.

سوالات متداول عمل بینی نیمه فانتزی

آیا آقایان می تواند عمل بینی نیمه فانتزی انجام دهند؟

هیچ منعی برای این جراحی در آقایان وجود ندارد اما از آن جایی که ظاهر بینی از حالت طبیعی کوچک تر و عروسکی تر است، ممکن است با سایر اجزای مردانه صورت آقایان همخوانی نداشته باشد.

رینوپلاستی بینی نیمه فانتزی در چه سنی بهتر است؟

مناسب ترین سن برای انجام این عمل بین 18 تا 50 سالگی است. از آن جایی که در زیر سن 18 سال هنوز استخوان ها و اجزای صورت در حال رشد هستند، بهتر است هیچ گونه جراحی زیبایی صورت نگیرد.

بینی نیمه فانتزی بهتر است یا بینی طبیعی؟

انتخاب نوع عمل بینی کاملا سلیقه ای است اما در کل پزشکان هم در این باره طبق اجزای صورت بیمار نظر می دهند. چنان چه اجزای صورت درشت تر باشند، پزشک پیشنهاد می کند عمل بینی طبیعی صورت بگیرد.

نتیجه گیری
  ما در این مطلب هر آن چه را که لازم بود در مورد جراحی بینی نیمه فانتزی بدانید را برای شما ارائه دادیم. همچنین گفتیم که چه کسانی کاندیدای مناسب تری برای این جراحی هستند. اما در هر صورت این فرد مراجعه کننده خواهد بود که تصمیم می گیرد کدام نوع عمل برایش مناسب تر است. اگر بتوانید مراقبت های قبل و بعد عمل جراحی رینوپلاستی را به خوبی انجام دهید و نکاتی که پزشک به شما گوشزد می کند را رعایت کنید، با نتیجه بسیار خوبی از این جراحی خواهید گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط