Search
Close this search box.

ریزش موی سر در خانم ها

ریزش موی سر در خانم ها یک مشکل رایج است. این مسئله زیبایی خانم ها را تحت تاثیر قرار داده و نشان دهنده بروز برخی بیماری ها است. به همین خاطر توصیه می شود که حتما برای رفع این اختلالات به دنبال راه چاره بگردید. در این زمینه روش های تشخیص گوناگونی وجود دارند که با استفاده از آن ها دلیل ریزش موهای خانم ها مشخص خواهد شد. این روزها بسیاری از خانم ها و دختر خانم های جوان و نوجوان به این اختلال مبتلا می شوند. به همین خاطر بررسی علل بروز این مشکلات اهمیت فروانی دارد. دلایل مختلف پزشکی، اختلالات هورمونی و… زمینه ساز بروز این آسیب ها خواهند بود. ریزش موها در خانم ها با اشکال مختلفی به وجود می آید. ممکن است حجم موها کمتر شده و یا تارهای مو نازک تر شوند.

دلایل ریزش موی سر در خانم ها

بروز برخی بیماری ها می توانند، زمینه ساز ریزش موی سر در خانم ها شوند. برخی از این دلایل مهم را در زیر مشاهده می کنید:

 • کم کاری تیروئید در بدن خانم ها
 • مشکلات پرکاری تیروئید
 • بیماری لوپوس اریتماتوس سیستمیک
 • بیماری سلیاک
 • عفونت های قارچی رایج در بدن خانم ها
 • بیماری آدیسون
 • بیماری تریکورهگزیس اینواجیناتا

این مشکلات، به دلیل تغذیه نامناسب، سبک زندگی نامناسب و… به وجود آمده و سلامت خانم ها را تحت تاثیر قرار می دهند.

بهترین درمان ریزش مو خانم ها

بیشتر بخوانید: جراحی بینی

مزایای درمان ریزش موی سر در خانم ها

ریزش موی سر در خانم ها تقریبا هیچ فایده ای برای بدن خانم ها ندارد. به همین خاطر همواره توصیه می شود، از روش های درمانی برای رفع این اختلالات استفاده به عمل آورید. در صورتی که خانم ها به هر یک از بیماری های نام برده شده مبتلا شده باشند، بی شک با مشکلات جدی رو به رو خواهند شد. به همین سبب نمی توان مزیتی برای این مشکل در نظر گرفت.

تشخیص علت ریزش موی سر در خانم ها

ریزش موی سر در خانم ها به سهولت تشخیص داده خواهد شد؛ چرا که این مشکلات کاملا مشهود بوده و به ظاهر خانم ها مرتبط هستند. در این زمینه راهکارهای زیر همواره توصیه می شوند:

 • در وهله اول از تست شانه استفاده کنید.
 • تست با استفاده از دست های خیس نیز میزان ریزش موهای شما را مشخص می کند.
 • شمارش روزانه موهای ریخته شده در هر روز نیز به شما کمک می کند که کم کم به بروز این مشکلات پی ببرید.

این راهکارهای ساده در سریع ترین زمان ممکن تشخیص ریزش موی سر در خانم ها را میسر می کنند. به این ترتیب به این موارد دقت داشته باشید.

بیشتر بخوانید: درمان ضایعات پیگمانته

روش های درمان ریزش موی سر در خانم ها

ریزش موی سر در خانم ها، روش های درمانی به خصوصی دارد. شما می توانید هر یک از این راهکارها را بسته به دلایل ریزش موها انتخاب کنید.

 • در صورتی که ریزش موها به دلیل تنظیمات هورمونی به وجود آمده باشد، به محض رفع این اختلالات، ریزش موها نیز قطع خواهد شد.
 • در صورتی که ریزش موهای سر شما به دلایل مربوط به تغذیه به وجود آمده باشد، با استفاده از برخی مکمل های غذایی قادر به رفع این اختلالات خواهید بود. در این زمینه باید به کارشناس تغذیه مراجعه کنید.
 • شست و شوی به موقع موها نیز از بروز این مشکلات پیشگیری می کند.
 • استفاده کم تر از اتو و سشوار و وسایل آرایشی موها نیز به رفع این آسیب ها کمک بزرگی می کند.

بهترین درمان ریزش موی سر در خانم ها

ریزش موی سر در خانم ها با استفاده از برخی راهکارهای پزشکی نیز برطرف می شود. در صورتی که از این روش های درمانی استفاده کنید، سرعت عمل درمان مشکل ریزش موهایتان افزایش پیدا می کند. استفاده از لیزر و تابش اشعه ضعیف آن به پوست سر یکی از این راهکارهای درمانی به شمار می رود. لیزر تراپی در دنیای امروز برای از بین بردن بسیاری از اختلالات پوست و مو به کار می رود. تزریق پلاسما یا روش های پلاسما تراپی نیز بسیار کمک کننده خواهد بود. در این زمینه کاشت مو نیز تاثیرگذار خواهد بود. البته این راهکار مورد پذیرش همه خانم ها نیست و مشکلاتی به دنبال می آورد.

ریزش مو در زنان

بیشتر بخوانید: ابدومینوپلاستی

نتیجه گیری

ریزش موی سر در خانم ها عواقب بسیار زیادی دارد؛ این مشکل به دلیل بروز آسیب هایی در بخش هایی از بدن و اندام های خانم ها به وجود می آید. به همین خاطر باید حتما به دنبال علل بروز این آسیب ها بگردید و مشکل را برطرف کنید. در این زمینه مراجعه به پزشکان مربوطه و استفاده از راهکارهای درمانی رشد مجدد موها کمک کننده خواهد بود. رفع ریزش موها با استفاده از راهکارهای سنتی نیز به سهولت انجام می گیرد. در این زمینه توجه به تشخیص درست این اختلالات نیز اهمیت دارد. در این بخش در رابطه با روش های تشخیص و درمان این عارضه نیز اطلاعاتی را بررسی کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط