Search
Close this search box.
عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی + نمونه کار

یکی پر طرفدارترین عمل های بینی، عمل بینی طبیعی است. یکی از رایج ترین عمل هایی که در ایران انجام می شود، جراحی بینی است که هم آقایان و هم خانم ها از آن استقبال می کنند. افراد برای عمل بینی سلایق و دید متفاوتی دارند و هر کدام از آن ها مدل خاصی از بینی را برای خود انتخاب می کنند. در عمل بینی طبیعی عمل می توان تمام نواقص بینی، قوز، بزرگ بودن پره ها و غیره را برطرف کرد و از بینی، یک شکل طبیعی بدون نقص ساخت.

عمل-بینی-طبیعی-نمونه-کار
نمونه-کار-عمل-بینی-طبیعی-دکتر-ترابی
نمونه-کار-عمل-بینی-طبیعی

در این مطلب قصد داریم هر آن چه را که لازم است در مورد عمل بینی های طبیعی را بدانید، به شما بگوییم. اگر طرفدار این عمل زیبایی هستید این مطلب را از دست ندهید.

ویژگی های بینی طبیعی

سوالی که برای افراد پیش می آید این است که بینی طبیعی چه ویژگی هایی دارد؟ در جراحی بینی به صورت طبیعی فرم جدید بینی با سایر اجزای صورت کاملا مطابقت و هماهنگی دارد. بدین صورت که وقتی در ارتباط با دیگران قرار می گیرید، کسی متوجه این موضوع نمی شود و هیچ ظاهری ناخوشایند و نواقصی هم ندارد که توجه دیگران به آن جلب شود. این موضوع یکی از مزیت های بینی طبیعی است و برای کسانی که دوست دارند ظاهر نچرالی داشته باشند، گزینه بسیار خوبی است.

البته فکر نکنید که پزشک جراح برای همه افراد، بینی را به یک شکل در می آورد. بلکه جراح با توجه به استانداردهای هر صورت و آناتومی چهره هر فرد، یک فرم طبیعی و مناسب با چهره فرد ایجاد می کند. از جمله ویژگی های عمل بینی طبیعی موارد زیر هستند:

✅ فرم دهی غضروف متناسب با آناتومی طبیعی بینی در چهره

✅ حفظ بافت های غضروفی به اندازه کافی برای جلوگیری از عدم تقارن سوراخ های بینی

✅ به حداقل رساندن عمل پیوند بافت در نوک بینی

✅ به حداقل رساندن بالا بردن نوک بینی

✅ ایجاد یک زاویه مناسب بین لب و بینی

✅ برطرف کردن برآمدگی یا قوز بینی

چه افرادی برای انجام عمل بینی طبیعی مناسب هستند؟

از آن جایی که جراحی بینی طبیعی شکلی کاملا طبیعی و مطابق با آناتومی چهره دارد، همه افرادی که دوران بلوغ و رشد آن ها به پایان رسیده، می توانند این عمل را انجام دهند. این جراحی هم شامل حال آقایان می شود و هم شامل حال خانم ها می شود و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

نمونه-کار-جراحی-بینی-طبیعی
نمونه-کار-عمل-بینی-طبیعی-دکتر-کرامت-الله-ترابی

چه افرادی نمی توانند جراحی بینی طبیعی را انجام دهند؟

در مورد این که چه افرادی نمی توانند جراحی بینی طبیعی انجام دهند، باید بگوییم:

❌ افرادی که رشد بینی آن ها هنوز تکامل نیافته است. در واقع این افراد زیر سن 18 سال هستند. از آن جایی که در دوران بلوغ فرایند رشد اجزای صورت هنوز تکمیل نشده، اگر جراحی بینی انجام گیرد، احتمال این که بینی به حالت قبل خود برگردد زیاد است.

❌ افرادی که قبلا بینی خود را به صورت نیمه فانتزی و یا فانتزی جراحی کرده اند و حال می خواهند یک بینی طبیعی داشته باشند. چنین افرادی نمی توانند بینی خود را به حالت طبیعی بازگردانند.

❌ خانم هایی هم که به تازگی زایمان داشته اند، باید حداقل دو ماه صبر کنند و بعد به سراغ جراحی بینی بروند. چرا که معمولا خانم های باردار و تازه زایمان کرده دچار تورم هستند و باید اجازه دهند تا ورم آن ها به طور کامل بخوابد.

❌ اشخاصی هم که مشکل انعقاد خون دارند، باید حتما این مشکل را با پزشک در جریان بگذارند و در صورت اجازه دست به عمل جراحی بینی بزنند.

چه زمانی برای انجام جراحی بینی طبیعی مناسب است؟

اگر واقعا به دنبال این هستید که بهترین نتیجه را از عمل بینی طبیعی خود بگیرید، باید این عمل را در یک فرصت مناسب و زمان طلایی انجام دهید. از بدو تولد تا 18 سالگی زمان رشد و تکامل انسان است. پس به هیچ عنوان نباید در زیر سن 18 سال دست به عمل بینی زد. البته فقط بلوغ جسمی مهم نیست و در کنار آن فرد باید به بلوغ فکری هم برسد تا سرخود و بدون فکر و احساسی عمل بینی را انجام ندهد. اگر هم فرد دچار بیماری های خاصی است و در طول درمان آن قرار دارد، بهتر است صبر کند تا دوره نقاهت و درمان بیماری کامل شود، سپس به سراغ عمل بینی برود.

چه-زمانی-برای-انجام-جراحی-بینی-طبیعی-مناسب-است؟

در کل بهترین سن برای انجام عمل بینی بین سن 18 تا 50 سالگی است.

اقدامات قبل از عمل بینی طبیعی

از جمله اقداماتی که باید قبل از عمل بینی انجام دهید، این است که یک پزشک حاذق و ماهر برای خود انتخاب کنید و سپس برای معاینه کامل و تعیین وقت جراحی به مطب او مراجعه کنید. در جلسه اول ویزیت، پزشک جراح ابتدا سابقه پزشکی بیمار را به طور کامل مورد بررسی قرار می دهد تا با شناسایی و مدیریت خطرات بتواند جراحی را به خوبی به سرانجام برساند. بعد از آن بیمار را برای انجام یک سری آزمایشات، به آزمایش خون و سی تی اسکن می فرستند. بعد از این که جواب تمام آزمایشات نرمال بود، در مورد مدل بینی با توجه به آناتومی چهره بیمار صحبت می شود. در طی این صحبت ها و عکس برداری از بینی در زوایای مختلف تصمیم گرفته می شود کدام مدل بینی بهترین گزینه برای بیمار است.

چگونگی انجام عمل بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی معمولا در بیمارستان یا کلینیک قابل اجرا است و به عنوان یک روند درمانی سرپایی آن را می شناسند. پزشک با استفاده از بیهوشی کامل، روند جراحی را آغاز می کند. اگر اصلاحاتی که در بینی انجام می گیرد، ساده باشد، ممکن است از بی حسی موضعی استفاده شود. پس از این مرحله جراح برش هایی را در بین دو حفره و داخل حفره ها ایجاد می کند. سپس با جدا کردن پوست از غضروف ها شروع به رفع و اصلاح نواقص بینی می کند. براساس شرایط بیمار، نوع و ساختار بینی این عمل حدود 1 الی 2 ساعت طول می کشد.

چگونگی-انجام-عمل-بینی-طبیعی

سوالات متداول عمل بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی بهتر است یا نیمه فانتزی؟

این موضوع کاملا به فرم و آناتومی بینی و چهره شما بستگی دارد. اگر به دنبال این هستید که تغییرات زیادی در صورت خود ایجاد کنید، بینی نیمه فانتزی برای شما بهتر است. اما اگر فقط می خواهید نواقص بینی را برطرف کنید و صورت نچرالی داشته باشید، بینی طبیعی گزینه مناسب تری برای شما است.

هزینه جراحی بینی طبیعی چقدر است؟

هزینه این عمل با توجه به مشکلات و نواقصی که بینی دارد و همچنین این که بینی استخوانی یا گوشتی باشد، تعیین می شود.

برای عمل بینی طبیعی باید به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

برای عمل بینی باید به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی یا جراح پلاستیک مراجعه کنید.

نتیجه گیری 

افراد زیادی هستند که بینی آنها دچار نواقص جزئی و کلی است و مایل هستند این نواقص را برطرف کنند. اما دوست ندارند چهره آن ها مصنوعی شود و از حالت طبیعی خود خارج شود. یکی از بهترین عمل هایی که این افراد می توانند انجام دهند، عمل بینی طبیعی است که بدون این که تغییرات زیادی در چهره اعمال شود، فقط مشکلات و نواقص بینی رفع می شوند.

شما می توانید عمل بینی طبیعی را به واسطه بهترین جراح بینی انجام دهید. یک پزشک حاذق، ماهر و با تجربه می تواند بینی شما را با فرمی دلخواه و کاملا نچرال فرم دهی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط