Search
Close this search box.
فرق اسلیو و بای پس

فرق اسلیو و بای پس معده

فرق اسلیو و بای پس معده در روش جراحی، درد و دوران نقاهت، خطرات، نتایج جراحی و عوارضی است که این روش‌ها دارند. لاغری و کاهش وزن ممکن است برای برخی از افراد یک آرزو باشد اما امروزه پیشرفت تکنولوژی تمامی مشکلات مربوط به این مشکل را از بین برده است. پس لاغری دیگر خواب و رویا نیست. افرادی که قصد دارند کاهش وزن پیدا کنند و لاغر شوید، می‌توانید از جراحی‌ها مختلفی کمک بگیرند. عمل‌هایی مثل اسلیو و بای پس معده از گزینه‌های روی نیز هستند که خیلی از متقاضیان از آن‌ها نتیجه گرفته‌اند. تا زمانی که شما فرق اسلیو و بای پس معده را ندانید، نمی‌توانید بهترین روش را برای لاغری و کاهش وزن انتخاب کنید. برخی از مهم‌ترین تفاوت‌‌های این دو روش در ادامه ذکر شده‌اند.

تفاوت کاندیدای مناسب اسلیو و بای پس معده

معمولا تمامی افرادی که بی ام ای و شاخص توده بدنی آن‌ها عدد ۳۰ یا عددی بزرگتر از ۳۰ را نشان می‌دهد چاق خطاب می‌شوند. حال باید بررسی شود که برای هر فرد چاق، چه عملی مناسب است. فرق اسلیو و بای پس معده در کاندیدای آن‌ها دیده می‌شود که در آن افراد دارای مشخص توده بدنی ۳۰ تا ۳۴ می‌تواند از بای پس استفاده کنند. افرادی هم که شاخص توده بدنی آن‌ها بین ۳۵ تا ۴۰ است، باید عمل اسلیو معده را برای گرفتن بهترین نتایج انتخاب نمایند. البته لازم به ذکر است که برای انجام این جراحی‌ها یک بیمار باید از سلامت کامل جسمانی برخوردار شده باشد. در کل افرادی که حجیم خوار هستند، باید اسلیو معده کنند و افرادی که ریزه خوار هستند، باید جراحی بای پس معده را انتخاب نمایند.

مقایسه روش جراحی اسلیو و بای پس معده

بیشتر بخوانید: بهترین جراح پیکر تراشی

مقایسه دلایل انجام جراحی اسلیو و بای پس معده

دیگر فرق اسلیو و بای پس معده به دلایل انجام این جراحی‌ها بر می‌گردد. هر فردی با یک هدف خاص به دنبال انجام یک جراحی خاص است. اگر به دنبال بهترین روش برای لاغر شدن هستید، باید بدانید که کدام روش برای از بین بردن چه مشکلی مناسب است:

  • جراحی بای پس معده یک جراحی خطرناک به شمار می‌آید و پیچیده است اما باعث می‌شود که وزن شما به طرز چشمگیری کاهش یابد. پس اگر می‌خواهید به خوبی کاهش وزن پیدا کنید، بای پس معده برایتان بهتر است.
  • اگر سابقه رفلاکس معده را دارید، قطعا نمی‌توانید از جراحی‌های مربوط به کوچک کردن معده استفاده نمایید. یکی از دلایل رو آوردن به بای پس معده، همین مشکلات هستند.
  • افرادی که به دنبال کاهش اشتها هستند، افرادی که می‌خواهند حجم معده خود را کاهش دهند، افرادی که به دنبال از بین بردن چاقی یا دیابت خود هستند، بهترین گزینه‌ها برای انجام اسلیو معده به شمار می‌آیند.

بیشتر بخوانید: ابدومینوپلاستی

مقایسه روش جراحی اسلیو و بای پس معده

در روش انجام بای پس معده و اسلیو معده هم تفاوت‌هایی وجود دارند. برای پی بردن به فرق اسلیو و بای پس معده از نظر روش جراحی، توجه شما را به روش هر دو جلب می‌کنیم:

  • نحوه انجام اسلیو معده: در جراحی اسلیو معده بخش بزرگی از معده یک فرد برداشته می‌شود. سپس کیسه باریکی مری را به روده وصل می‌کند. حال کیسه به معده چسبیده و معده را کوچک می‌کند.
  • نحوه انجام بای پس معده: برای انجام این جراحی اولین کاری که باید انجام شود بریدن و بخیه کردن قسمت بالایی معده است. سپس قسمت کوچکی از معده به مری پیوند می‌خورد و در نهایت هم قسمت باقی مانده به روده کوچک وصل می‌شود. در انتهای روده کوچک ۱ شاخه roux وصل شده است تا معده راحت‌تر شیره برای گوارش غذا را بدست بیاورد.

مقاله BMI جراحی اسلیو و بای پس معده

به طور کلی اگر افراد چاق دارای توده بدنی ۳۰ تا ۳۴ باشند، نمی‌توانند معده خود را کوچک کنند. پس باید بای پس معده را انتخاب نمایند. اقرادی که نمودار توده بدنی بدن آن‌ها عدد ۳۵ تا ۴۰ را نشان می‌دهد، کاندیدایی مناسب برای اسلیو معده هستند. بر این اساس هم می‌توان یک فرق اسلیو و بای پس معده را در نظر گرفت.

مقایسه درد و دوران نقاهت اسلیو و بای پس معده

در عمل بای پس معده به دلیل این که دستگاه گوارش یک بیمار دستکاری می‌شود، ممکن است درد بیشتری وجود داشته باشد. این جراحی دوران نقاهت ببشتری هم دارد. شما بلافاصله پس از عمل باید دو شب را در بیمارستان سپری کنید و روز سوم به خانه بازگردید. این در حالی است که در عمل اسلیو معده تنها یک شب کافی است تا در بیمارستان سپری شود. البته باید توجه داشت که اسلیو معده به طور مستقیم می‌تواند ویتامین‌های بدن را مختل کند. این عمل به مدت زمان زیادی برای انجام شدن نیاز ندارد و ممکن است احتمال نشتی در آن بیشتر باشد.

مقایسه خطرات جراحی اسلیو و بای پس معده

بیشتر بخوانید: ماستوپکسی یا لیفت سینه

مقایسه خطرات جراحی اسلیو و بای پس معده

فرق اسلیو و بای پس معده از نظر میزان خطرات، مهم‌ترین تفاوتی است که همه متقاضیان این جراحی‌ها باید بدانند. بر اساس تحقیقاتی که تا به امروز انجام شده‌اند، در عمل اسلیو ‌معده ممکن است بیمار خونریزی و عفونت شدیدی داشته باشد یا دچار لخته لخته شدن خون بشود. این جراحی ممکن است در خط منگنه نشتی معده را به وجود بیاورد و برای بیمار کمی خطرناک باشد. در ضمن، اسلیو معده بدون بازگشت است‌. یعنی اگر شما پشیمان شوید، دیگر راه بازگشتی ندارید و باید با همان شرایط تا کنید.

در بای پس معده  افزون بر این که خونریزی و لخته شدن خون و عفونت دیده می‌شوند، در مواقعی هم ممکن است شما با زخم معده مواجه شوید.‌ سنگ کیسه صفرا، انسداد روده، رفلاکس معده و پیچیدگی و تهاجمی شدن معده از دیگر عوارض و خطراتی هستند که این جراحی به دنبال دارد. شما با انتخاب یک پزشک خوب و ماهر مثل دکتر ترابی، می‌توانید میزان عوارض ناشی از این عمل را به حداقل برسانید.

مقایسه نتایج جراحی اسلیو و بای پس معده

فرق اسلیو و بای پس معده در نتایج جراحی هم دیده می‌شود. نتایج این جراحی‌ها هر دو یکسان است اما این که شرایط جسمانی یک فرد چگونه باشد، می‌تواند این نتایج را دچار تغییر کند‌. اگر به فکر بهترین نتایج هستید، پس باید قبل از هر کاری یک پزشک متخصص را انتخاب کنید و زیر نظر این پزشک مشورت شوید تا بهترین عمل را انتخاب نمایید.

نتیجه گیری

در این مطلب در مورد فرق اسلیو و بای پس معده صحبت شد. این دو روش هر کدام مزایا ‌ معایب خاص خود را دارند. در میزان دیده نقاهت، عوارض و خطرات، نتایج، روش جراحی، دلایل انجام جراحی و کاندیدای مناسب برای هر روش تفاوت دیده می‌شود. بهترین کار این است که بیمار نسبت به تمامی تفاوت‌های این دو روش لاغری علم داشته باشد؛ سپس یک روش بهتر را انتخاب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط