Search
Close this search box.
ماستوپکسی

ماستوپکسی یا لیفت سینه

ماستوپکسی و یا همان جراحی لیفت سینه یکی از محبوب‌ترین و پرطرف‌دارترین روش‌هایی است که بسیاری از بانوان به سراغ آن می‌روند. هدف اصلی جراح در این عمل جراحی کاهش عارضه در کنار ایجاد بهترین فرم سینه خواهد بود. ماستوپکسی علاوه بر آن که سینه‌های متقاضی را به سمت بالا می‌کشد بلکه می‌تواند باعث افزایش اعتماد به نفس وی نیز شود. داشتن سینه‌های آویزان بدون شک برای هیچ خانمی خوشایند نخواهد بود، این مشکل می‌تواند به دلایل متنوعی بروز پیدا کند. برای آن که بتوانید این مشکل را برطرف کنید و سینه‌های زیبایی داشته باشید بهتر است به سراغ بهترین روش ممکن بروید. عمل لیفت سینه یکی از بهترین و ایمن‌ترین روش‌هایی است که شما می‌توانید این مشکل را برای همیشه از بین ببرید.

ماستوپکسی چیست؟

ماستوپکسی در حقیقت نام پزشکی جراحی لیفت سینه و یکی از انواع جراحی زیبایی سینه می‌باشد. در این روش جراح با استفاده از مهارت و تجربه‌ای که در این زمینه به دست آورده است سینه‌های آویزان و افتاده متقاضی را به سمت بالا می‌کشد و فرم سینه‌های وی را اصلاح خواهد کرد. نتیجه این عمل جراحی ظاهر بسیار بهتر سینه‌ها در شکلی سفت‌تر و گردتر می‌باشد. در برخی از جراحی‌های لیفت سینه جراح باید هاله قهوه‌ای رنگ دور نوک سینه را نیز اصلاح کند و پوست اضافه سینه را برداشت کند. لازم به ذکر است این جراحی زیبایی به هیچ عنوان باعث بزرگ‌تر شدن و یا کوچک شدن سینه‌ها نمی‌شود؛ بلکه فقط فرم سینه‌ها را تغییر خواهد داد.

بیشتر بخوانید: کاشت ابرو

ماستوپکسی برای چه کسانی مناسب است؟

به صورت کلی می‌توان گفت افراد زیر در دسته بهترین کاندیدا برای ماستوپکسی می‌باشند:

 • خانم‌هایی که سینه‌های افتاده و آویزانی دارند
 • خانم‌هایی که سینه‌های آن‌ها شکل و حجم خود را از دست داده‌اند
 • خانم‌هایی که نوک سینه‌های آن‌ها در زیر چین سینه‌ها قرار گرفته باشد
 • خانم‌هایی که نوک سینه‌های آن‌ها و آرئول به سمت پایین هدایت شده باشد
 • خانم‌هایی که یکی از سینه‌های آن‌ها کشیده باشد و دیگری افتاده به نظر برسد.
 • خانم‌هایی که سینه‌های نامتقارن داشته باشند.
ماستوپکسی

بیشتر بخوانید: جراحی بینی استخوانی

دلایل انجام ماستوپکسی

ماستوپکسی باعث سفت‌تر شدن سینه‌ها و محکم جلوه آمدن آن‌ها بعد از جراحی می‌شود. به این نکته توجه داشته باشید سینه‌ها بعد از عمل جراحی به سمت بالا کشیده خواهند شد و موقعیت نوک سینه نیز تغییر پیدا خواهد کرد. به صورت کلی خانم‌ها به یکی از دلایل زیر به سراغ این عمل زیبایی خواهند رفت:

 • از بین بردن افتادگی در سینه‌ها و بالا کشیدن سینه‌ها
 • متقارن کردن دو سینه
 • ایجاد استحکام بافت سینه، افرادی که سینه‌های شل داشته باشند می‌توانند با این عمل جراحی سینه‌های خود را سفت‌تر کنند
 • گرد کردن فرم سینه

بیشتر بخوانید: جراحی بینی گوشتی

اثر بخشی ماستوپکسی

بدون شک بعد از جراحی ماستوپکسی متقاضی یک تغییر ناگهانی را در سینه‌های خود احساس خواهد کرد. حتی ممکن است در برخی از موارد حس کنید که سایز سینه‌های شما بعد از جراحی کوچک‌تر شده است، اما تمامی این احساسات به دلیل آن که سینه‌ها گردتر و محکم‌تر شده‌اند حس می‌شود. ماستوپکسی دارای اثربخشی دائمی خواهد بود. این در حالی است که در صورتی که متقاضی سینه‌های حجیم و بزرگی داشته باشد با افزایش سن، پوست سینه کشش خود را از دست داده و ممکن است وی با افتادگی دوباره سینه مواجه شود. لازم به ذکر است با ثابت نگه داشتن وزن خود می‌توانید اثربخشی این جراحی را ماندگارتر کنید. ماستوپکسی می‌تواند سینه‌های شما را سفت‌تر، محکم‌تر و به سمت بالا بکشد.

مراحل ماستوپکسی

امروزه جراحان برای انجام این جراحی از تکنیک‌ها و روش‌های متنوعی استفاده می‌کنند. تکنیک ماستوپکسی با توجه به عواملی اعم از شکل سینه‌های متقاضی، اندازه سینه‌ها، میزان لیفت مورد نیاز تعیین خواهد شد. به صورت کلی مراحلی که این عمل جراحی دارد عبارت‌اند از:

 • جراح به متقاضی می‌گوید که بایستد. در این هنگام در وضعیت ایستاده متقاضی سینه‌های وی را علامت گذاری خواهد کرد. این امر باعث می‌شود که پزشک وضعیت جدید نوک سینه‌های بالا رفته را تعیین کند
 • بعد از آن باید بیهوشی کامل صورت گیرد. متقاضی تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد
 • بعد از بیهوش شدن کامل متقاضی، جراح باید در اطراف آرئول یک برش ایجاد کند. این بریدگی در حقیقت به سمت جلوی سینه می‌باشد. به زبان ساده‌تر از پایین هاله سینه تا ناحیه چین سینه کشیده خواهد شد
 • بعد از ایجاد برش، جراح باید سینه‌ها را بلند کند و تغییرات مورد نظر را بر روی آن‌ها ایجاد کند. بعد از آن آرئول باید در موقعیت صحیح خود قرار گرفته باشد. در برخی از موارد ممکن است جراح آرئول را تغییر اندازه دهد.
 • در مرحله بعد جراح باید پوست‌های اضافه را به صورت کام برداشت کرده تا سینه‌ها را سفت‌تر کند
 • در نهایت و در پایان جراحی باید برش‌های ایجاد شده بخیه زده شوند. بهترین جراح ماستوپکسی سعی می‌کند برش‌ها را در قسمت‌هایی از سینه ایجاد کند که در پایان جراحی کمتر دیده شوند.
بهترین روش بالابردن سینه

نتیجه گیری

ماستوپکسی و یا همان لیفت سینه‌ها یکی از اقداماتی است که بسیاری از بانوان برای فردم دهی و تغییر شکل سینه‌های خود به سراغ آن می‌روند. در این پروسه جراح باید پوست و بافت‌های اضافه‌ای که باعث ایجاد افتادگی سینه شده است را برداشت کند. نتیجه ماستوپکسی داشتن سینه‌های زیباتر و سفت‌تر و گردتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط