Search
Close this search box.
کاندیدای مناسب جراحی بینی

کاندیدای مناسب جراحی بینی

کاندیدای مناسب جراحی بینی چه افرادی هستند؟ آن‌ها باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند؟ کاندیدای نامناسب این جراحی چه افرادی هستند؟ یکی از جدیدترین روش‌ها برای از بین بردن نواقص بینی، جراحی بینی است. این عمل مانند هر عمل دیگری کاندیدای خاص خود را دارد و کاندیدای آن هم از شرایط سنی و ویژگی‌های مخصوصی پیروی می‌کنند‌. ممکن است شما به دلیل شرایط جسمی که دارید، برای انجام عمل بینی کاندید مناسبی نباشید. در مقابل، ممکن است به دلیل سلامت جسمی خود کاندید خوبی برای این روش به شمار بیایید. هر طور که باشد، لازم است اطلاعات کافی را در مورد بهترین کاندید این جراحی به دست بیاورید.

کاندیدای نامناسب جراحی بینی

ویژگی‌های کاندیدای مناسب جراحی بینی

بیشتر متقاضیانی که برای جراحی بینی اقدام می‌کنند، اگر از سلامت جسم برخوردار باشند، می‌توانند این جراحی را در نهایت موفقیت به سرانجام برسانند. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های  کاندیدای مناسب جراحی بینی عبارتند از:

 • افرادی که از مشکلات تنفسی بینی رنج می‌برند و می‌خواهند بدون انجام جراحی زیبایی بینی خود را ترمیم کنند.
 • افرادی که سایز بینی آن‌ها با سایز سایر اجزای چهره آن‌ها هماهنگ نیست. این افراد با فرم دهی و کوچک سازی بینی سعی در زیباتر کردن بینی خود دارند.
 • افرادی که دارای نوک بینی افتاده هستند و فاصله بینی آن‌ها با لب آن‌ها کم است.
 • افرادی که از نقص مادرزادی بینی رنج می‌برند و می‌خواهند مشکلات مربوط به عملکرد و مشکلات زیبایی بینی را برطرف کنند‌.
 • افرادی که بینی پهنی دارند یا سوراخ بینی آن‌ها به نسبت بزرگتر از حد معمول است، کاندیدای مناسب جراحی بینی به شمار می‌آیند.
 • ممکن است برخی از افراد از عدم تقارن و قرینگی بینی خود رنج ببرند و با جراحی بینی آن را برطرف کنند. برخی دیگر نیز به دلیل تصادف یا هر گونه سانحه دیگر دچار شکستگی بینی شده و باید این مشکل را از بین ببرند.
 • افرادی که سلامت جسمی و روانی آن‌ها کامل هست و انتظارات واقع بینانه‌ای در مورد نتایج این جراحی دارند.
 • افرادی که در مورد مزایا، معایب، خطرات و نتایج جراحی بینی اطلاعات کاملی دارند.
ویژگی‌های کاندیدای مناسب جراحی بینی

بیشتر بخوانید: جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی در چه سنی توصیه می گردد؟

جراحی بینی گوشتی به دو صورت برای زیبایی بینی و برای درمان مشکلات بینی انجام می‌شود. پس کاندیدای مناسب جراحی بینی فردی است که از مشکلات زیبایی و عملکردی بینی رنج ببرد. یکی از مهم‌ترین شرایطی که انجام این جراحی دارد، شرط سن است. برای این که خطرات و عوارض ناشی از جراحی بینی کاهش پیدا کند، متقاضیان باید سن مناسبی داشته باشند. در واقع بدن متقاضی عمل بینی باید به اندازه کافی رشد کرده باشد تا بتواند با تغییرات این جراحی به خوبی کنار بیاید. در آقایان از سن ۱۸ سالگی به بعد و در خانم‌ها از سن ۱۶ سالگی به بعد می‌توان این جراحی را انجام داد. معمولا بازه زمانی ۲۰ سالگی تا ۳۰ سالگی در آقایان و خانم‌ها می‌تواند بهترین سن برای جراحی و عمل بینی به شمار بیاید.

کاندیدای نامناسب جراحی بینی

حال که دانستید کاندیدای مناسب جراحی بینی چه افرادی هستند، خوب است در مورد کاندیدای نامناسب جراحی بینی هم بدانید. افرادی که دارای شرایط زیر باشند، نمی‌توانند عمل بینی را انجام دهند:

 • افرادی که از بیماری‌های مربوط به خون نظیر هموفیلی و فشار خون رنج می‌برند.
 • افراد باردار و افراد سرطانی
 • افراد سیگاری و افرادی که به الکل و سایر دخانیات اعتیاد دارند.
 • کسانی که به بیماری‌های روحی و روانی مبتلا هستند و درک صحیحی از نتایج این جراحی ندارند.
 • افرادی که دارای اضافه وزن شدید هستند و با داروهای بیهوشی سازگاری ندارند.
 • افراد ورزشکار
 • افراد مسن
 • افراد دارای زخم‌های پوستی
مناسب بودن جراحی بینی

بیشتر بخوانید: شناخت بهترین جراح بینی در تهران

نتیجه گیری

در این مطلب در مورد کاندیدای مناسب جراحی بینی صحبت شد. کاندیدای مناسب این جراحی ویژگی‌های خاصی دارند. آن‌ها بیماری خاصی ندارند و به هر دلیلی از فرم و ظاهر و عملکرد بینی خود ناراضی هستند. در این موارد می‌توان برای از بین بردن مشکلات بینی اقدام کرد؛ به شرطی که سن مناسب را انتخاب کرده باشید. سن مناسب این جراحی پس از دوران بلوغ تا قبل از میانسالی است. ممکن است برخی از افراد به دلیل شرایط ویژه جسمی و روانی خود نتوانند این جراحی را انجام دهند. در این مطلب تمامی شرایط خاص کاندید مناسب عمل بینی ذکر شد.

آیا کاندیدای بینی امکان جراحی همزمان را دارند؟

ممکن است برخی از کاندیدای این جراحی بخواهند عمل زیبایی و درمان را به صورت همزمان انجام دهند. این کار امکان پذیر است. اما در صورتی می‌توانید نتایج خوبی را کسب کنید که پزشکتان ماهر باشد. دکتر سهیل بروند یکی از برجسته‌ترین پزشکانی است که شما می‌توانید جراحی زیبایی و درمانی بینی را زیر نظر او به صورت همزمان انجام دهید.

چه زمانی انجام جراحی بینی پیشنهاد نمی‌شود؟

؟ در صورتی که یک فرد هنوز به بلوغ جسمی نرسیده است، نباید عمل بینی انجام دهد. افراد سرطانی، باردار و افراد مبتلا به بیماری‌های مختلف خون و روحی و روانی نیز نباید عمل حراحی بینی را انجام دهند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط